Fontanny czekoladowe – majstersztyk czekoladowego fondue.


     Przywędrowały do nas zza Oceanu, ze Stanów Zjednoczonych, gdzie od kilkunastu już lat uświetniały swoją obecnością różnego typu uroczystości - nie tylko te, przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców, ale także i te w bardziej kameralnej atmosferze i nieco mniejszym gronie. Przemierzając kolejne państwa europejskie, fontanny czekoladowe stawały się powoli nieodłącznym elementem spotkań integracyjnych, synonimem luksusu, gustu i elegancji, na które każdy bez wyjątku mógł sobie pozwolić. I co więcej, były nie tylko kwintesencją dobrego stylu, estetyki, ale przede wszystkim źródłem radości i zadowolenia, mieszając i łącząc zarazem w jedną, całość miłe dla oka wrażenia wizualne z przyjemnością degustacji wybornej, prawdziwej czekolady. To dlatego więc, te smakowite „gejzery” z powodzeniem zadomawiały się w coraz to bardziej odległych zakątkach, aż w końcu trafiły także i na polskie stoły, przyciągając swym urokiem i słodkim aromatem nawet najwybredniejszych koneserów.

      Ekscytujący dodatek do każdego przyjęcia, eventu czy innego ważnego wydarzenia. Czekoladowa fontanna dostarczy Państwa gościom przeżycia, które zostanie zapamiętane na długie lata.
     Obecnie, fontanny czekoladowe cieszą się dużym zainteresowaniem podczas różnych okazji, przysłaniając lub niejednokrotnie w zupełności zastępując inne atrakcje, przewidziane przez organizatorów (np. „wiejski stół” czy też tort na imprezie weselnej). Pełnią funkcję swoistego centrum uwagi, ośrodka skupiającego nie tylko miłośników czekolady i słodyczy, ale i sympatyków innowacyjnych rozwiązań, wobec których nie sposób jest przejść obojętnie obok i jakimi są z pewnością fontanny czekoladowe na naszym rynku.


     Zakres ich zastosowań jest wyjątkowo bogaty: fontanny czekoladowe pojawiają się wszędzie tam, gdzie troska o niepowtarzalny klimat i oprawę danej uroczystości zaznacza się szczególnie wyraźnie, a więc są one widoczne w trakcie bankietów, eventów, pikników plenerowych, festynów, spotkań i szkoleń biznesowych, konferencji, przyjęć dla dzieci, studniówek, uczt weselnych czy też romantycznego tête-à-tête we dwoje.


Podział fontann czekoladowych


     Wśród fontann czekoladowych, wyróżniamy dwa segmenty urządzeń:
1. profesjonalne/ cateringowe
2. domowe

Pierwsza grupa urządzeń pozwala na realizację projektów dużego formatu, dla szerokiej rzeszy użytkowników; druga natomiast, w związku z dość małymi pojemnościami w czekoladę i ich całkowitymi rozmiarami, jest przeznaczona do użytku w obrębie niewielkich społeczności, np. imprez z udziałem kilku, kilkunastu osób.


Jak działa czekoladowa fontanna?


     W misie dolnej fontanny znajduje się czekolada. W podstawie urządzenia mieści się element grzewczy podtrzymujący jej temperaturę. Wewnątrz fontanny znajduje się specjalny mechanizm - świder lub wirnik, który obracając się zasysa gorącą czekoladę z dołu i przesuwa ją na najwyższy poziom. Z najwyższego piętra fontanny, czekolada spływa na niższe poziomy, by znów dotrzeć w obiegu zamkniętym do dolnego pojemnika i tak zabawa zaczyna się od początku. Zasada jej działania nie różni się niczym od zwykłej fontanny. Gdy tylko czekolada zacznie wypływać z fontanny, każdy może zanurzać w niej owoce i inne przekąski.


     Fontanny czekoladowe występują w różnych rozmiarach i pojemnościach oraz mają różne kształty. Czekoladę serwuje się z dopełniającymi całość przekąskami.


Czekolada
     Barry Callebaut - najlepsza czekolada do fontann


Specjalnie skomponowana czekolada Callebaut, z wysoką zawartością masła kakaowego, jest tworzona tak, by zachwycić Państwa głębokim smakiem i intensywnym aromatem. Zapewnia niepowtarzalny efekt wizualny.
Dostępne smaki czekolady:


- mleczna
- deserowa
- biała
- truskawkowa
- limonkowa
- pomarańczowa
- cappuccino
- miodowa
- karmelowa